Bebek Pantolon Modeli Örgü Bebek Pantolon Anlatımlı Bebek Pantolon El Örgüsü Şemalı

Kış aylarında bebeklerinizi sıcacık tutucak örnekleri sizleri sunmaya devam ediyoruz sevgili Anneler bende örgü seven bir anne olarak oldukca ilgimi çekiyor paylaştığım modelleri bu şirin pantolon yapımıda çok kolay görünüyor hemen örmeye başlıyabilirsiniz işte sizlere Bebek Örgü Pantolon modeli kolay gelsin..

UYGULAMA ÖN: Şişe 25 ilmek atın. 7 sıra pirinç örün. Üzerine 35 sıra düz örgü örün. Sonraki sıra iç (ağ) taraftan, şiş üzerinde 34 ilmek oluncaya kadar 4 sırada 1 ilmek arttırarak örgüye devam edin. Son arttırma sırasından sonra örgüyü beklemeye alın. Aynı şekilde 2. parçayı da örün ve beklemeye aldığınız parçayla birleştirerek 50 sıra düz örgü örün, şişten çıkarmayın. (64 ilmek)

ARKA: Ön parçanın aynısını örün. Son sırayı yuvarlak şişe geçirin, ön parçayı da yuvarlak şişe geçirin ve 6 sıra 1 ters, 1 düz, lastik örün. Sonraki sıra 2 ilmeği birlikte alın, 1 şişe dolayın, 2 ilmeği birlikte alın… sırayı bu şekilde tamamlayın. Bir sonraki sırayı 1 ters, 1 düz, 1 ters 1 düz 7 sıra lastik örün. Kapatın. Ön ve arka parçayı birleştirerek dikin. Bel lastiğini içe kıvırarak, 2 cm. lik lastiği de içine yerleştirerek dikin.

forumdasnetbebekrgpanto Örgü Bebek Pantolon Yapılışı

forumdasnetbebekrgpanto Örgü Bebek Pantolon Yapılışı MALZEMELER: ANCHOR ‘Kido’ El Örgü ipliği Renk: 200 Mavi-Beyaz (Yaklaşık 100 gr.) 3.5 numara misinalı şiş, 2 cm. eninde lastik