Sakallı ipten klozet takımı yapımı örnekleri Sakallı ipten klozet takımı nasıl örülür Sakallı ipten klozet takımı yapılışı anlatımlı Sakallı ipten klozet takımı yapımı Evet Sevgili bayanlar hanımlar sakallı iplerden yapılan klozet takımlarına bayılıyorlar üşenmeyip çok’da kısa zamanda örüp kullanmaya başlıyorlar ve oldukca şık bir görüntüsü oluyor sizlerle bu güzel takımı yapmak istermisiniz öyleyse hamarat örgü seven tüm bayanların ilgisini çekeceğini düşündüğüm sakallı ipten Klozet takımı nasıl yapılıyormuş hep birlikte öğrenelim.

Sakallı İpten Klozet Takımı Yapılışı

1 kg sakallı ip (zemin için ) 150 gr dalı için 250gr çiçeği için 100 gr çiçeğin ortası için Ve aynı tonlarda normal örgü ipi sakallı ipimizle karıştırma için 7 numara şiş Dikdörtgen zemini 80 ilmekle ; boy 100 cm, en 65 cm örülür. Klozetin önündeki parça için 80 ilmekle başlanıp 65 cm örüldükten sonra kenarlarda 30 ilmek kalmak üzere ortadaki 20 ilmek yuvarlak şekil vererek kesilir. 30 ilmek olan parçalar 15 cm örülür. Klozetin kapağı 10 ilmekle başlanıp kenarlarda arttırılarak oval bir şekil verilir.

Bittikten sonra kapağına bağlamak için aynı ipten zincir çekilir. Çiçeğin dalı istediğiniz genişliğe ve boya göre örülür. Zemine dikilirken ortasına elyaf koyulur.

forumdasnetklozettakiim Sakallı ipten klozet takımı yapılışı

Çiçeğin parçaları 3 ilmekle başlanır ve kenarlarda arttırılarak istediğiniz boyda örülür. Dikilirken elyaf kullanılır. Ortası yuvarlak örülür, altında elyafla dikilir.Altına kaymaz dikilir.

forumdasnetklozettakiim1 Sakallı ipten klozet takımı yapılışı